duminică, 11 ianuarie 2015

Tarziu, tare tarziu...ca sa mai fiu...spre zori

M-alinta
Cu ninsoare de plopi
Gandul- zaludul
Ca-n noapte - fara de soapte
Doar cu-un latrat trecut de miezul noptii
Acum cand noaptea o torn neagra
In sulite si unduiri de val
PE HARTIE
In noaptea asta- casta
Poate ma visezi
C-o lumanare trecand
Ca o adiere prin cadrul din sufletul tau
Sau poate nici tu nu dormi
Cautand pe cer
Constelatia Sagetator
Sau clipa de ieri si din totdeauna
Sau
Ceea ce nici in stele
Nu s-a ursit inca.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu